……kolo, běžky, nebo pěšky

Chata Skalka

(zdroj: http://pavelkarmelita.blog.cz)
Chata Skalka byla vybudována nad Jablunkovským průsmykem ve výšce 910 m n. m., nad obcí Mosty u Jablunkova v roce 1928. Konec 19. a první třetina 20. století byly v Beskydech ve znamení rozvoje turistických spolků a tím co je nejvíce vidět – výstavbou turistických chat.

Lomná Dolina


Beskydy svou kadeřavou zelení zasmušilých vrcholů, mírně modelovaných údolí a půvabem stále živých horských osad nemají široko daleko konkurenci. Vedle Valašska jsou to pak především Těšínské Beskydy, kde si více jak kde jinde uvědomíme sepjetí člověka s přírodou a jeho tvořivou činnost. Právě zde leží svérázný a donedávna poněkud opomíjený kout Beskyd.

Chata Ostrý


Pod vrcholem Ostrý ( 1044 m n.m. ), na jižním svahu, byla postavena roku 1935 v nadmořské výšce 954 m turistická chata Ostrý. Tato horská chata se nachází v samotném srdci Beskyd, v krásném a klidném prostředí přímo pod vrcholem hory, podle které nese své jméno. Vzdáleni ruchu měst naleznete zde klid a pohodu při toulkách krásnou přírodou a krajinou. Patří k nejmenším turistickým chatám v Těšínských Beskydech. Okolí chaty je odlesněno a ve dnech s dobrou viditelností lze spatřit jak vrcholky blízké Malé Fatry, tak i nejvyšší hory Karpatského oblouku Vysoké Tatry.

Chata Kozubová


V bezprostřední blízkosti chaty Kozubová jsou v provozu do konce dubna (záleží na sněhových podmínkách) dva lyžařské vleky. V zimním období lze absolvovat všechny turistické trasy na běžkách. Náročnost odpovídá průměrnému lyžaři. Vždy nutno vzít v úvahu stávající povětrnostní podmínky, které se mohou velice rychle změnit.

Chata Slavíč


Patří bezesporu k nejznámějším chatám v Moravskoslezských Beskydech. Nachází se na odlesněném místě hlavního hřebene Těšínských beskyd, na spojnici hřebenů Polky, Babího vrchu a Slavíče.
Leží na rozcestí několika turistických značek.

Nejsnadnější přístup k chatě, která je také často nazývána Turistická chata na Slavíči , vede
po žluté a následně po červené turistické značce z Horní Lomné, po zelené TZ z Hrachového, nebo po modré TZ z Morávky.

Nejbližšími sousedkami Slavíče jsou chaty Kamenitý a dnes stále uzavřená chata Ropička nedaleko chaty Na Kotaři.

Prales Mionší


Rozkládá se v chráněné krajinné oblasti Beskydy asi kilometr východně od obce Horní Lomná. Nadmořská výška rezervace je 720 až 949 metrů – nejvyšším bodem je vrch Úplaz. Kromě toho na území pralesa leží vrcholy Velká Polana a Mionší vrch. Severní a západní okraj rezervace ve vzdálenosti asi 0,5 až 1 km obtéká říčka Lomná. Do rezervace samotné je vstup zakázán, přístup k ní je pomocí naučné stezky zřízené roku 2005 která má začátek severně od pralesa na břehu Lomné. (zdroj: cs.wikipedia.org)

Hotel Bullawa***


Tento 3-hvězdičkový Hotel Bullawa se nachází v samém centru města Jablunkov, v okouzlující krajině Moravsko-slezských Beskyd. Najdete zde skvělé zázemí pro turistiku, výlety na kolech nebo pouze odpočinek. V zimních měsících je v blízkém okolí několik plně vybavených a upravených lyžařských svahů.